Bude Armáda mrtvých 2? Do světa nové zombie řežby se vrátíme hned několikrát

Zombie akčňák Armáda mrtvých z dílny Zacka Snydera slaví úspěchy. Co to znamená pro budoucí projekty z tohoto světa a jak to vypadá s přímým pokračováním?
Armáda mrtvých
Armáda mrtvých
Netflix

reklama

Jak už se stává u filmů Zacka Snydera vcelku tradicí, hodnocení čerstvé Armády mrtvých vyvolává řadu kontroverzí. Na jedné straně můžeme sledovat rozpačité reakce kritiků zmiňující řadu nelogičností v ději a pochybná rozhodnutí týkající se vizuální stránky; zároveň však u diváků poměrně boduje a na streamovacích službách patří k nejsledovanějším filmům. Díky tomuto úspěchu se opět rozvířily debaty o možných pokračováních tohoto zombie nářezu, o nichž se koneckonců začalo mluvit už loni na podzim. O jaké projekty se jedná?

Loupež po německu

Jednou z nejvýraznějších postav desetičlenného týmu, který se vydá do lasvegaského lůna zombíků hledat podzemní poklad, je německý kasař Ludwig Dieter. Jeho fascinace nedobytným trezorem (spojeným s německou mytologií prostřednictvím motivu z opery Richarda Wagnera) i diblíkovský styl humoru si rychle získaly spoustu fanoušků. Není proto divu, že právě tento nepravděpodobný hrdina se dočká vlastního prequelu.

Blonďatý kasař Dieter dostane vlastní prequel
Autor: Netflix Blonďatý kasař Dieter dostane vlastní prequel

Podle dostupných informací je snímek už dokonce natočen. Režie se ujal Matthias Schweighöfer, který si kasaře Dietera i znovu zahrál. Herec má za sebou v rodném Německu už několik menších komedií, takže se pro něj jedná o zatím největší režijní počin. Producentský dohled Zacka Snydera a jeho manželky Deborah by pak měl zajistit, že bude zachována kontinuita zdejšího zombie světa, takže se Deiterova minulost sladila s tím, jak je prezentován v Armádě mrtvých.

Z dalšího obsazení vás asi zaujme především jméno Nathalie Emmanuel – dorazí tedy Missandei ze seriálu Hra o trůny či hackerka Ramsey z několika posledních dílů Rychle a zběsile. Děj by se měl odehrávat v prvních fázích zombie apokalypsy, kdy celosvětový zmatek způsobil nestabilitu bankovních institucí – situaci, již se kasař s prořízlou pusou rozhodne využít. Žánrově by se mělo jednat o mix heist filmu (tedy snímku o provedení loupeže) a romantické komedie. Deborah Snyder styl prequelu přirovnala k odlehčené Loupeži po italsku. Fanoušci nebudou muset čekat dlouho, projekt s názvem Army of Thieves (Armáda zlodějů) by se měl objevit už během letošního roku.

Animované rozšíření

Druhým oznámeným návratem do Snyderova zombie světa je animovaný seriál Army of the Dead: Lost Vegas (Armáda mrtvých: Ztracené Vegas). Ten by měl čítat šest epizod, z nichž dvě zrežíruje sám Snyder. I tento příběh se bude odehrávat v čase krátce po vypuknutí zombie hrozby a zaměří se zřejmě na první mise Scotta Warda (Dave Bautista), jež z něj udělaly nekompromisního zombie-bijce, kterého jsme viděli ve filmu. Samozřejmě u toho nebudou chybět hlasy Davea Bautisty, Elly Purnell, Tig Notaro, Omariho Hardwicka nebo Any de la Reguery, kteří si zopakují své role z Armády mrtvých.

Ana de la Reguera a Dave Bautista namluví své postavy v seriálu
Autor: Netflix Ana de la Reguera a Dave Bautista namluví své postavy v seriálu

Poslední jmenovaná dáma, která ve filmu ztvárnila roli vojačky Marie, o chystaném sériálu prohlásila: „Dozvíte se mnohem více z našeho příběhového pozadí – jak všechno začalo, jaký byl náš vztah, co jsme dělali předtím. Do našich postav vneseme mnohem více kontextu. A z toho mám velkou radost, protože pak se můžete na film podívat znovu a porozumět většímu množství detailů; odnesete si více z příběhu i vztahů mezi charaktery.“ Osvědčené figury navíc doplní i noví hrdinové, o jejichž hlasy se postarají třeba Joe Manganiello či Christian Slater.

Spekulace kolem sequelu

O plnohodnotném druhém dílu Armády mrtvých zatím můžeme pouze spekulovat. Roli bude jistě hrát hodnocení úspěchu jedničky v odstupu několika týdnů až měsíců, případně i výsledky zmíněných prequelů. Stejně jako v případě své verze Ligy spravedlnosti však už Snyder pomalu začíná lákat fanoušky – například prohlášením, že „přesně ví, co se má dále stát, a bude to šílené“.

Zack Snyder na place Armády mrtvých
Autor: Netflix Zack Snyder na place Armády mrtvých

Nebudeme prozrazovat nic z konce jedničky, ale samotný závěr filmu naznačuje, že by se další děj mohl přesunout do Mexika. To údajně dává smysl, posunutí děje mimo území Spojených států totiž otevírá prostor k vytvoření globální franšízy a vytvoření příběhu pro silný latinskoamerický trh. Můžeme se však spolehnout, že Zack Snyder bude kolem světa Armády mrtvých velmi aktivně čeřit vodu a informovat nás o každém drobném posunu, jenž se v jeho novém světě stane.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!