Mistrovské dílo, anebo nejhorší marvelovka? Eternals zažívají nečekaný obrat

Tohle se v propojeném světě Avengers ještě nikdy nestalo...
Eternals
Eternals
Marvel Studios

reklama

Superhrdinská týmovka Eternals právě míří do kin, ale stihla si bohužel připsat jedno nepříjemné prvenství. Jde totiž o první film z komiksového univerza Marvel, který na populárním agregátoru recenzí Rotten Tomatoes získal hodnocení Rotten (Shnilý) – to značí, že více recenzí Eternals hodnotí negativně než pozitivně.

Počáteční ohlasy na film oscarové režisérky Chloé Zhao (Nomadland) přitom byly veskrze pochvalné, a leckdo se dokonce oháněl označením mistrovské dílo. Jenže pak začaly přibývat další recenze (často od vyhlášených zámořských kritiků), které už tak lichotivé nebyly. V důsledku toho začalo klesat i skóre na Rotten Tomatoes až na úroveň, kterou si nikdo z Marvel Studios jistě nepřál – 54 % pozitivních recenzí s průměrným hodnocením 5,8/10. V současnosti je tak tenhle poloartový superhrdinský experiment nejhůř hodnoceným filmem z marveláckého vesmíru.

Eternals
Autor: Marvel Studios Eternals

Nejde mimochodem o první případ takového sešupu – prakticky stejný vývoj zažilo třeba i pokračování Wonder Woman s názvem Wonder Woman 1984 spadající pod konkurenční komiksovou značku DC. Bývá totiž obvyklé, že studia na film nejdřív pustí méně náročné kritiky a fanoušky, aby kolem něj vznikla pozitivní atmosféra. Některé si ji následně dokážou udržet, jiné už méně.

„Velký a ambiciózní superhrdinský snímek, který umí zářit stejně často, jako nudit. Eternals vedou svět Marvelu do fascinujících, ale někdy taky dost matoucích, nových směrů,“ píše se v úvodním shrnutí recenzí právě na Rotten Tomatoes.

Chystáte se na Eternals do kina, nebo vás aktuální ohlasy odradily?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!