Mistrovské dílo a nejodvážnější marvelovka? První reakce na Eternals mluví o razantní změně ve světě Avengers

Komiksovka Eternals představí nový superhrdinský tým složený z nesmrtelných mimozemšťanů, kteří ochraňují Zemi. A zdá se, že je opravdu na co se těšit.
Eternals budou mít práci kvůli lusknutí Tonyho Starka
Eternals budou mít práci kvůli lusknutí Tonyho Starka
Marvel Studios

reklama

Očekávaná, a přece jen trochu nestandardní marvelovka Eternals, která se odehrává po Avengers 4 (a přímo souvisí s ikonickým lusknutím Tonyho Starka), se pomalu blíží do kin. Pod režijním vedením Chloé Zhao, která letos se svou nezávislou Zemí nomádů dominovala Oscarům, se představí zbrusu nová partička nesmrtelných superhrdinů. Po zámořské premiéře se na sociálních sítích objevily první ohlasy, které jsou rozhodně velmi lákavé.

Většina z čerstvých reakcí se shoduje na tom, že Zhao do poněkud stereotypního souboru marvelovských komiksovek vlila novou krev. Neokoukaná mytologie Eternals se liší od všeho, co bylo doposud v rámci MCU k vidění, a zakládá tak zcela novou linii v rámci komiksových filmů. Ohlasy zmiňují i množství zvratů a překvapení, které v tuto chvíli samozřejmě nejsou blíže rozebírány. Mimoto jsou obzvlášť chváleny i potitulkové scény, posouvající vyprávění zase o kousek dál.

Velkou roli samozřejmě hraje vizuální stránka, často využívající poetické západy slunce, které Zhao dokázala prodat už ve zmíněné Zemi nomádů. Srdečnost a příležitostný humor jdou ruku v ruce s osudovostí, jež bývá zmiňována především u děl konkurenční stáje DC. Tvůrčí tým si zjevně pohrává s komiksovými stereotypy a dovede divácká očekávání ve správných chvílích podpořit, v jiných zase rozbourat – a to v takové míře, že pár lidí mluví o nejodvážnější marvelovce vůbec, nebo dokonce o mistrovském díle.

V součtu to tedy vypadá na hodně zajímavou podívanou, která by mohla zaujmout i diváky, kteří komiksové filmy běžně nevyhledávají. Nabitý ansámbl nesmrtelných hrdinů v čele s Angelinou Jolie, Richardem Maddenem, Kumailem Nanjianim či Salmou Hayek zaútočí na naše kina 4. listopadu.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama