Marvel oficiálně představil 5 nových filmů: Dostaneme i Thora 4 s Natalie Portman

Dali byste si sólovku Black Widow nebo Doctora Strange 2? Tak to máte velkou kliku…
Thor
Thor
Marvel Studios

reklama

Marvel záměrně neoznámil žádné komiksovky po letošní dvojce Spider-Mana, která byla posledním dílem takzvané Infinity ságy. Celý (23 filmů trvající!) příběh o zrodu Avengers a jejich střetu s Thanosem je ale konečně za námi a je čas podívat se budoucnosti, která se aktuálně skládá z pěti nových filmů.

Všechno začne 1. května 2020 sólovkou Black Widow, která se odehrává po trojce Kapitána Ameriky (vrátíme nás tedy o pár let do minulosti) a samozřejmě v ní nebude chybět Scarlett Johansson. Tenhle film už je natočený a nejspíš jste o něm dávno slyšeli. Marvel ale jeho existenci potvrdil až teď na Comic-Conu a rovnou dal na vědomí, že v něm opravdu uvidíme i Florence Pugh, Rachel Weisz nebo Davida Harboura ze Stranger Things, jenž si zahraje ruskou protiváhu Kapitána Ameriky jménem Red Guardian.

Black Widow
Autor: Marvel Studios Black Widow

V roce 2020 Marvel pošle do kin jen dva filmy a tím druhým budou Eternals, superhrdinská týmovka s partou nesmrtelných bohů, kteří musí zastavit své vzdálené (a patřičně zlé) „příbuzné“ zvané Deviants. Tady se můžete těšit na Angelinu Jolie, Salmu Hayek nebo Richarda Maddena (Rob Stark ze Hry o trůny) a počítejte s tím, že 6. listopadu 2020 nafasujeme epickou fantasy, která bude o dost jiná než předchozí marvelovky.

Eternals
Autor: Marvel Studios Eternals

Zbylé tři novinky dorazí v následujícím roce a také budou mít hodně velké ambice. Hned 12. února 2021 vtrhne do kin asijský bijec Shang-Chi, jehož si zahraje neznámý Simu Liu. Tahle bojovka nicméně bude stát i na záporákovi, jímž nebude nikdo menší než pravý Mandarin s tváří Tonyho Leunga. O co se bude zajímat? Především o magických deset prstenů, o nichž jsme poprvé slyšeli v roce 2008 v Iron Manovi!

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Autor: Marvel Studios Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Léto bude patřit dvojce Doctora Strange, který se 7. května 2021 porve s kupou padouchů z jiných vesmírů. Režisér jedničky Scott Derrickson slibuje žánrový odklon ke gotickému hororu a zdaleka nejstrašidelnější marvelovku. A jelikož má na kontě žánrové trefy jako V moci ďábla nebo Sinister, měl by tyhle sliby bezezbytku splnit.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Autor: Marvel Studios Doctor Strange in the Multiverse of Madness

No a co pátý film, který by mohl být velkým finále takzvané Fáze 4? Tím bude 5. listopadu 2021 čtyřka Thora, v níž se po boku Chrise Hemswortha a Tessy Thompson objeví Natalie Portman. Ano, Jane Foster se vrací a nebude to jen na chvíli. Režisér Taika Waititi (Thor 3) totiž zadaptuje nedávný komiks, v němž Jane získá moc samotného Thora!

Thor: Love and Thunder
Autor: Marvel Studios Thor: Love and Thunder

Marvel tedy netroškaří a hledá velkolepé nové výzvy. V nejbližších dvou letech se očividně nedočkáme dalšího dílu Avengers, zcela zásadní novinkou pak bude i propojení filmů s novými seriály, které (na rozdíl od všech předchozích) chystá tvůrčí tým zodpovědný za celovečeráky. O jakých seriálech je řeč? Všechno se dočtete v tomhle článku. A pokud vás zajímá, co Marvel chystá po roce 2021, stačí zamířit ještě o článek dál, protože už se pomalu řeší i Fantastická čtyřka nebo X-Meni a dostali jsme nového Bladea!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!