Nejděsivější horory od Stephena Kinga: Jakých 5 filmových pecek nesmíte minout?

Misery nechce zemřít v neděli ve 22.55 na Primě! Znáte další čtyři nejlepší filmové adaptace knih mistra hororu Stephena Kinga?
Jaké nejlepší horory má na svědomí autor předlohy k filmu To?
Jaké nejlepší horory má na svědomí autor předlohy k filmu To?
Warner Bros.

reklama

Když se řekne Stephen King, většina lidí si okamžitě vybaví filmy Vykoupení z věznice Shawshank nebo Zelenou míli. Ano, mohli byste namítnout, že jeho nejslavnějším knižním dílem je sága o Temné věži, ta se ovšem filmové adaptace dočkala až v letošním roce a na rovinu si řekněme, že za nic moc nestála.

Stephen King je ale zároveň přezdívaný jako mistr hororu a třeba To - Kapitola 2, která vloni začala děsit v kinech, to skvěle dokazuje. Jaké další horory podle jeho knih se povedly, a co si nesmíte nechat ujít se dozvíte v následujícím seznamu:

Hororové filmy a pořady si můžete přehrát také online v archivu iPrima.cz

5. Misery nechce zemřít (1990)

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Misery nechce zemřít - upoutávka

O čem to je: Spisovateli po autonehodě zachrání život jeho velká fanynka. Krátce nato zjistí, že ho samou láskou nejspíš zabije. V hlavní roli fanatické obdivovatelky řádí úžasná Kathy Batesová. Scéna, v níž trestá nebohého spisovatele za pokus o útěk z její "pečovatelské" náruče, tím že mu kladivem zlomí kotníky, se zařadila ke kultovním. Máte-li otrlé žaludky dejte si jí: 5 nejbizarnějších filmových scén všech dob!

Misery nechce zemřít v neděli 15. března ve 22.55!

Misery nechce zemřít (1990)
Autor: Columbia/Sony Misery nechce zemřít (1990)

4. Mrtvá zóna (1983)

O čem to je: Mladý muž upadne na pět let do kómatu, a když se probere, zjistí, že dokáže předpovídat budoucí události.

Mrtvá zóna (1983)
Autor: Paramount Pictures Mrtvá zóna (1983)

3. Carrie (1976)

O čem to je: Terorizovaná mladá dívka Carrie White týrá její matka i spolužáci. Když však jednoho dne zjistí, že má nadpřirozené schopnosti, situace se velmi rychle obrací.

Carrie (1976)
Autor: United Artists Carrie (1976)

2. Mlha (2007)

O čem to je: Městečko zahalí hustá tajuplná mlha, která v sobě skrývá cosi vražedného. Tím pravým nepřítelem jsou ale lidi sami.

Mlha (2007)
Autor: MGM Mlha (2007)

1. Osvícení (1980)

O čem to je: Spisovatel hledá klidné místo na psaní, osamocený hotel se ale nakonec pro něj a jeho rodinu stane osudovým.

Osvícení (1980)
Autor: Warner Bros. Osvícení (1980)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!