Proč režisér Rychle a zběsile 10 utekl od roztočeného filmu? Na veřejnost unikly detaily o hádkách na place

Zákulisní informace o hádkách na place Rychle a zběsile 10 nezůstaly tajemstvím moc dlouho.
Rychle a zběsile
Rychle a zběsile
Universal pictures

reklama

Bylo jen otázkou času, kdy se veřejnost dozví, co stálo za náhlým odchodem režiséra Justina Lina jen týden po začátku natáčení nového Rychle a zběsile 10. Podle informací prestižního magazínu The Holywood Reporter byla rozhodujícím momentem vyhrocená hádka, k níž došlo 23. dubna mezi Linem a hlavní hvězdou filmu Vinem Dieselem.

V té době už byl Lin na hraně psychických sil. Deptalo ho totiž, že studio Universal a Diesel jako spoluproducent neustále upravovali scénář, a dokonce poslali do Londýna specialistu, který měl přepisovat dialogy. Do toho se musely měnit některé východoevroské lokace kvůli vypuknutí války na Ukrajině a stále nebyla obsazena role jednoho z hlavních záporáků filmu.

Když Diesel dorazil 23. dubna na natáčení s novou sadou úprav a přepisů, vyžádal si režisér schůzku ve čtyřech lidech, kde se snažil nějak vymezit hranice. Schůzka bohužel skončila hádkou, řevem a v závěru prásknutím dveřmi. Justin Lin měl tehdy prohlásit: „Končím. Tenhle film nestojí za mé duševní zdraví.

Studio Universal vzalo jeho vzkaz vážně a už 25. dubna s ním došlo k dohodě, že u filmu skončí jako režisér a zůstane zapojen jako jeden z producentů. Následující den Lin vše oznámil na sociálních sítích, kde navíc připomněl svůj přínos celému Rychle a zběsile. Režíroval totiž jejich pět dílů, z nichž prvním bylo Rychle a zběsile: Tokijská jízda.

Přelomovým pak bylo v jeho podání Rychle a zběsile 5, do něhož přilákal Dwaynea Johnsona a celou sérii namířil od primárně závodního žánru k bombastickému týmovému akčnímu spektáklu – a spolu s tím i k obrovským tržbám. Právě Dwayne Johnson už však stihl Rychle a zběsile opustit, a to rovněž kvůli sporům s Dieselem.

Universalu se podařilo bleskově najít nového režiséra, jímž se stal Louis Leterrier (Kurýr, Kurýr 2, Neuvěřitelný Hulk). Premiéra, s níž se počítá na květen 2023, se proto zatím nikam neodsouvá.

Zdroj: The Hollywood Reporter

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!