Další důkaz, že se vrací česká herní klasika Mafia. Ozvala se na sociálních sítích

Návrat nejslavnější české hry je na spadnutí.
Mafia II
Mafia II
2K Czech

reklama

Videoherní Mafia opět ožívá. Svědčí o tom probuzený twitterový účet herní série, na kterém se objevilo jediné, ale všeříkající slovo: Rodina. S nejvyšší pravděpodobností se fanoušci dočkají vylepšeného druhého a třetího dílu, který už prošel ratingovou komisí v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu.

Nové vydání s přídomkem Definitive Edition by mělo nabídnout remasterovanou verzi druhého a třetího dílu a šeptá se o jejich společném datu vydání k desátému výročí uvedení Mafie II letos v srpnu – a to pro PC, PS4 a Xbox One. 

Tvůrci moc dobře vědí, že větší zájem mezi fanoušky je o první dva díly, které vyprávěly příběh z prostředí italského podsvětí v USA, právě proto zvolili okřídlené mafiánské heslo, které zní v italštině La Famiglia.

Třetí díl, který už vznikal zcela pod vedením amerického studia Hangar 13, vyvolal mezi fanoušky zklamání. Nejen proto, že se odklonil od mafiánské linie ke gangsterům amerického jihu, ale taky kvůli nedotažené hratelnosti i technickému provedení. Přestože vyšel teprve před čtyřmi lety, nabízí se i zde prostor pro vylepšení.

Oficiální představení formou traileru se dá očekávat v řádu dnů, nejpozději týdnů, pravděpodobně v rámci Summer Game Festu.

Těšíte se na definitivní verzi Mafie, nebo byste raději čtvrtý díl?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!