7 věcí, které potřebujete vědět o 32. sérii Simpsonových: Kdo v ní bude obviněný z vraždy své milenky?

V premiérové sérii Simpsonových se budou dít velké věci. Dojde třeba i na alternativní verze Homera...
Simpsonovi
Simpsonovi
FOX

reklama

V pondělí 25. ledna na COOLu premiérově odstartuje 32. série Simpsonových. I když by se mohlo zdát, že po třech dekádách nemají Springfieldští čím překvapit, hned v několika ohledech je letošek pro Simpsonovy stále příslovečným „poprvé“. Poznejte tyto i další důvody, kterými žlutá rodinka žádá o vaši pozornost.

07) Dítě pandemie

Nová 32. série se v zámoří dočkala premiéry teprve v září 2020, což znamená jediné – prakticky celá sezona vznikala vůbec poprvé zcela distančně vlivem pandemie vy-víte-čeho. Produkce zavelela k domovské práci scenáristů, animátorů a dalších autorů již v březnu 2020 před oficiálním zákazem práce venku, a právě díky tomu Simpsonovi nakonec neměli ani o fous zpoždění.

Simpsonovi, 32. řada
Autor: FOX Simpsonovi, 32. řada

06) Horor blízký skutečnosti

Aktuální čarodějnická epizoda je tak trochu povědomá – a plně na straně toho, co se o tvůrcích Simpsonových ví už roky. Zdejší první povídka totiž brnká na strunu amerických prezidentských voleb, na které došlo doslova pár dnů po odvysílání dílu v Americe. Krom toho se ale dočkáme i odpočinkovějších témat – třeba tyranizování Barta jeho hračkami nebo mnoha alternativních verzí Homera Simpsona prosakujících z multiversa.

Simpsonovi, 32. řada
Autor: FOX Simpsonovi, 32. řada

05) To je vražda, slyšela

Další epizodou, která stojí za pozornost, je sympatická kriminálka, v níž je děda Simpson obviněn z vraždy své milenky. Marge a Líza nejenže se vydají na stopu případu (okouzleny podcasty o skutečných případech…), ale i sám Kent Brockman se rozhodne o dědově vině natočit vlastní pořad. Speciálním znamením epizody je navíc Stellan Skarsgård (např. profesor Selvig z marvelovek) jako... Stellan Skarsgård!

Simpsonovi, 32. řada
Autor: FOX Simpsonovi, 32. řada

04) Rasová výměna

Možná jste si všimli, že napříč Amerikou opět rezonují rasová témata, a Simpsonovi byli v tomto ohledu napřed ještě před protesty kvůli smrti George Floyda. Již v lednu 2020 totiž internetem rezonovalo rozhodnutí Hanka Azarii přestat namlouvat postavu Apua. V létě 2020 však Simpsonovi přesto provedli pár dalších změn, v jejichž součtu bílí dabéři přestali namlouvat postavy černé pleti. To vše nicméně typický český divák nepozná, poněvadž naše složení hlasů zůstává stejné jako v minulosti.

Simpsonovi, 32. řada
Autor: FOX Simpsonovi, 32. řada

03) Hromada známých hlasů

Ze stejných důvodů český divák ovšem také jen napůl docení slavné mihnutí celebrit v cameo roličkách. Všem novým tvářím věnujeme separátní článek, ale vězte, že se můžete těšit třeba na montypythonovského Michaela Palina, Ant-Mana Paula Rudda anebo Davida „šerifa ze Stranger Things“ Harboura. Některé z nich přitom určitě poznáte i v českém znění...

Simpsonovi, 32. řada
Autor: FOX Simpsonovi, 32. řada

02) Edukace obrazem

Na třetí díl nové série budete určitě vzpomínat ve chvíli, kdy omylem zabloudíte do muzea umění nebo uvidíte dokument o dávných malířích – popíše totiž v duchu kratičkých epizodek historické příběhy Leonarda da Vinciho, práci Hieronyma Bosche nebo story Fridy Kahlo. To celé klasickém obsazení Lízou, Homerem, Marge a Bartem. Takhle má vypadat výuka dějepisu, lidi!

Simpsonovi, 32. řada
Autor: FOX Simpsonovi, 32. řada

01) Nic nekončí, jedeme dál!

Již nyní je jasné, že 32. série Simpsonových nebude tou poslední. Schválená je totiž i produkce 33. série, která by měla dorazit klasicky na podzim 2021 (v čarodějnickém díle tentokrát bude Olivia Colman, oscarová hvězda filmu Favoritka). Když nynější sezonu nezastavila pandemie, byl by v tom snad čert, aby se na jízdním řádu něco změnilo. Co ale bude se Simpsonovými poté, to je zatím ve hvězdách…

Simpsonovi, 32. řada
Autor: FOX Simpsonovi, 32. řada

Premiérová 32. série Simpsonových dorazí na Prima COOL v pondělí 25. ledna ve 20:15. Další epizody vás čekají vždy s týdenním rozestupem.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!