7 věcí, které o Rajovi vědí jen ti největší fanoušci Teorie velkého třesku

Proč má vlastně Raj cizokrajný původ?
Teorie velkého třesku
Teorie velkého třesku
CBS

reklama

Raj stál možná v Teorii velkého třesku trochu mimo dění zájmu, ani on však neunikne zajímavostem kolem jeho postavy i představitele. Připomeňte si, jak to s ním celé začalo!

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI:
SHELDON, LEONARD, PENNY, HOWARD, AMY, BERNADETTE

07) Raj je mezi hlavními postavami jediný, kdo nemá na triku žádný kriminální čin ani zatčení. Možná je to tím, že je v Americe jako zahraniční student a pracovník. I tak je to ale dost kuriózní – zatímco Leonard byl skoro za špióna, Sheldon má soudní zákazy přibližování a Howard zničil drahou sondu na Marsu, Raj je vedle těchhle gangsterů učiněné neviňátko.

06) Proč jste dostali zrovna Inda? Producent Prady se nechal slyšet, že rozhodně nešlo o záměr. Když scenáristé dávali dohromady hlavní postavy Teorie velkého třesku, usmysleli si, že v prostředí univerzity někdo musí být cizinec. Což je na univerzitách běžný jev, že. Na casting přišla řada cizinců včetně lidí hispánského nebo korejského původu – ale jen Kunal byl mezi nimi nejlepší. A tak dostal postavu, která vzhledem k jeho vzhledu musí pocházet z Indie.

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

05) Mimoamerický původ je také důvodem toho, proč je Raj jediným klukem v hlavní chlapecké čtveřici (a s děvčaty skoro i v rámci celého ansámblu), jehož postava má opakovaně a explicitně ukázané rodiče. Vezměte si, jak dlouho jsme čekali na tatínka od Penny. Nebo kolik se napsalo o “neviditelné” Howardově matce. Ve srovnání s nimi jsou Rajovy videohovory s rodiči přece jen trochu atypické, ale vzhledem ke kontaktu s domovinou vlastně zcela logické.

04) Navzdory tomu je Raj v hlavní čtveřici také nejvíc dysfunkční co do mezilidských vztahů. První čtyři řady seriálu byl schopný komunikovat se ženami jen ve stavu značného podroušení. Tenhle vtip se scenáristům ovšem přejedl, a tak Raj dostal různé “experimentální léky” na svůj stav. Řešení z něj také dílem udělalo alkoholika – ironií osudu je tak Raj sice možná nejnevinnější, ale to rozhodně neznamená, že by byl nejfunkčnější.

03) Rajesh je v Indii běžné jméno, příjmení Koothrappali je však mnohem méně časté. Uvážíme-li, že Raj zřejmě pochází z jižní Indie a že jeho rodiče žijí v Novém Dillí, dalo by se argumentovat, že Rajova rodina platí za velmi úspěšné přistěhovalce, nejen co se týče USA, ale i v rámci samotné Indie. Tahle teorie ale samozřejmě v seriálu nezazněla.

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

02) Na konci seriálu je Raj jedinou postavou, která zůstala single. Pokud jste finále viděli, nejspíš víte, že to pro něj zase tak špatné není, vybočuje tak ovšem z motivu celé Teorie velkého třesku jakožto seroše, v němž vlastně patra nerdů našla “tu pravou lásku”.

01) Neznamená to ovšem, že by se Raj nesnažil. Mezi všemi kluky má totiž na kontě zdaleka nejvíc explicitně zmíněných randíček – v rámci dvanácti sérií vyrazil do akce hned osmnáctkrát!

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI:
SHELDON, LEONARD, PENNY, HOWARD, AMY, BERNADETTE

Užijte si další oblíbené seriály a filmy, které pro vás máme k přehrání ONLINE a zdarma na iPrima.cz:

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama