Rychle a zběsile 10: Vrátí se Rock, Paul Walker nebo Gal Gadot? Konečně víme, kdy film půjde do kin

Rychlá a zběsilá sága nekončí, dočkáme se ještě dvou filmů. Co si na nás Vin Diesel ještě nachystá?
Rychle a zběsile
Rychle a zběsile
Universal pictures

reklama

Když se hovoří o pokračování úspěšných snímků, leckdy se jedná jen o spekulace – či fanouškovské sny. Desátý díl kultovní série Rychle a zběsile je však jistotou, a to nejen díky úspěchu devítky v kinech, odkud si parta kolem Vina Diesela dosud odnesla bezmála 700 milionů dolarů. Diesel přitom už nějakou dobu láká nejen na desátý, ale rovnou i na jedenáctý díl. A nyní jsme se díky magazínu Entertainment Weekly dozvěděli pár nových informací.

Paul Walker a Vin Diesel v Rychle a zběsile 5
Autor: Universal pictures Paul Walker a Vin Diesel v Rychle a zběsile 5

Tou hlavní je premiéra Rychle a zběsile 10 – fandové výkonných aut a přepálené akce si mohou v kalendáři zakroužkovat datum 7. dubna 2023. Natáčení by mělo začít v lednu příštího roku a režie se opět ujme Justin Lin, který stál za díly číslo tři až šest a také za nejnovější devítkou.

A co by se v (údajně...) závěrečné dvojici filmů mohlo odehrát? Vsadit bychom si mohli na popírání fyzikálních zákonů a zakomponování nabušené techniky do strhujících akčních scén, detaily samozřejmě ale budou známé až po upoutávkách. Jasný je návrat osvědčených tváří z devítky – vedle Diesela se to tedy týká Tyreseho Gibsona, Michelle Rodriguez, Jordany Brewster či Sung Kanga.

Gal Gadot v Rychle a zběsile 5
Autor: Universal pictures Gal Gadot v Rychle a zběsile 5

Posledně jmenovaný navíc lákal i na postavu Gisele, kterou do šestého dílu hrála představitelka Wonder Woman Gal Gadot; tehdy sice byla její postava zabita, to ovšem v tomto univerzu nemusí vůbec nic znamenat, a tak bychom se mohli dočkat obnovení románku mezi postavami.

Fanoušci jsou velmi zvědaví i na možný návrat Hobbse (Dwayne „The Rock“ Johnson) či Shawa (Jason Statham), kteří z hlavní série utekli do vlastního spin-offu. The Rock už oznámil, že se posledních dvou filmů nezúčastní, jeho hojně medializovaná rozmíška s Dieselem zřejmě stále nepřebolela. Zato Statham, který se objevil v potitulkové scéně devítky, by v desítce neměl chybět. Podobná je i situace kolem Johna Ceny, v devítce představeného jako Torettova mladšího bratra – s Jakobem se počítá stejně jako s návratem hackerky Cipher s tváří Charlize Theron.

The Rock a Jason Statham ve spin-offu Hobbs a Shaw
Autor: Universal pictures The Rock a Jason Statham ve spin-offu Hobbs a Shaw

Rozsáhlá fandovská komunita bude samozřejmě velmi zvědavá na to, co Diesel s Linem do závěrečného dvojdílu nachystají – a jestli se opravdu vrátí i Brian O'Conner, jehož představitel Paul Walker tragicky zahynul v roce 2013. Prošlo by u diváků nějaké digitální kříšení? To napoví až další roky, rozhodně se o něm ale nenápadně šeptá už docela dlouho.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!