Nejlepší fantasy roku 2019: Od Aladina ke Zlobě 2

Mezi nejlepší horory roku 2019 se probili Pokémoni i filmy od Disneyho.
Aladin a Zloba: Královna všeho zlého
Aladin a Zloba: Královna všeho zlého
The Walt Disney Company

reklama

Ačkoliv fantasy žánr v roce 2019 válel spíš v televizi, i tak jste si mohli v kinech dopřát nejeden zajímavý výlet do kouzelného světa. Sesumírovali jsme pro vás tudíž pětici nejpovedenějších, kterým byste klidně mohli dát šanci.

05) Husí kůže 2: Ukradený Halloween

Rodinná podívaná Husí kůže dostala letos pokračování, které opět působí jako amerikanizovaný Harry Potter říznutý dětským hororem. Výsledek byl sice o fous méně svěží než jednička, stále však v ideálním poměru pobavil i vystrašil všechny děti od 6 do 60 let.

04) Zloba: Královna všeho zlého

Mnohem klasičtější pohádkou je pokračování Zloby z roku 2014. Někdejší jednodušší story se dočkala rozkreslení, za které by se nestyděli ani Pán prstenů nebo Narni. Do jejich propracovanosti však filmu přece jen něco scházelo.

03) Jumanji: Další level

Naopak velmi příjemnou jednohubkou byla na konci roku dvojka Jumanji! Videoherní nálož vtipů a dobrodrůža dovedla pobavit ve stejném složení znovu – a hádáme, že má s mírnými variacemi šanci vypotit v příští dekádě klidně pět dalších dílů!

02) Pokémon: Detektiv Pikachu

Za jiných okolností by byl Detektiv Pikachu vcelku normální kriminálkou – jen kdyby se neodehrával ve světě, kde lidé žijí bok po boku s "kapesními monstry". Díky této kombinaci však mohli tvůrci nabídnout o fous zajímavější mix komedie, akce a městské fantasy.

01) Aladin

Vítězným bijákem je však hraný Aladin od Guye Ritchieho – a to i když tenhle miliardový biják nebyl v rámci žánru zas takovou událostí. Uvážíme-li však, že kolem Aladina panoval před premiérou dojem ohavného propadáku, je svižný a zábavný výsledek pro jeho tvůrce v podstatě splněným přáním.

Náš speciál Nejlepší filmy roku 2019 dál nabízí:

10 nejlepších filmů roku 2019
10 nejlepších komedií roku 2019
10 nejlepších hororů roku 2019
5 nejlepších sci-fi roku 2019
5 nejlepších animáků roku 2019
5 nejlepších akčních filmů roku 2019
5 nejlepších komiksových filmů roku 2019
7 nejlepších filmů roku 2019, které jste (nejspíš) neviděli
a případně máme i 7 největších filmových zklamání roku 2019

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!