Nejlepší komedie roku 2019: Od Tenkrát v Hollywoodu k Zombielandu 2

Mezi nejlepší komedie roku 2019 se dostali i dva čeští zástupci!
Tenkrát v Hollywoodu a Zombieland: Rána jistoty
Tenkrát v Hollywoodu a Zombieland: Rána jistoty
Columbia Pictures

reklama

Komedie v posledním roce válely - a několik z těch nejlepších se objevilo i v Česku. Tipnete si, která trojice z top 10 se podle nás dostala až na vrchol?

10) Ženy v běhu

Začneme (trochu nečekaně) českou komedií, žánru se u nás totiž minulý rok celkem dařilo. Ženy v běhu jsou na první pohled o snaze vyběhnout (a doběhnout) maraton. Ve skutečnosti však popisují mezigenerační trampoty jedné rodiny a zapsaly se do filmového roku 2019 velmi solidním písmem!

09) The Beach Bum

Bavil vás Big Lebowski, ale říkali jste si, že nahlíží na život svého hlavního hrdiny moc naivně? Pak je pro vás The Beach Bum, v němž variaci Duda hraje Matthew McConaughey a servíruje při tom vyváženou porci dramatu a humoru.

08) Bez věcí nad věcí

Gamblerství je mor - zvláště když jste mírně povrchní frajírek a vsadíte se, že můžete po sto dní žít bez svého majetku. Bez věcí nad věcí zopakovalo mnohokrát viděné morální ponaučení, učinilo tak ale dostatečně bláznivě, aby to vadilo jen těm největším škarohlídům.

07) Spolujízda

Vezměte Collateral s Tomem Cruisem, invertujte ho žánrově i morálně, a vyjde vám Spolujízda - film o taxikáři, který nedobrovolně převáží poldu s tváří a tělem Davea Bautisty, a prožijí při tom sic napínavé, ale v jádru hlavně komediální trampoty.

06) Šprtky to chtěj taky

Chyběly vám v roce 2019 nějaké „Prcičky“? Pak vám je mohly nahradit vyvádějící „šprtky“! Teenagerská komedie působící jako Superbad + estrogen ej režijním debutem Olivie Wilde (Třináctka z House) a nabídla několik geniálních vtipů, na které jen tak nezapomenete.

05) Yesterday

Zkombinovat komedii se sci-fi je vždycky dobrý nápad. V Yesterday svět „zapomene“ na všechny písničky od Beatles – a pamatuje si je jen neúspěšný písničkář, který na nich založí svou kariéru. Je takové štěstí postavené na lži vlastně fér? To nevíme – ale po čertech dobře se na něj dívá!

04) Srážka s láskou

Co by to bylo za rok bez komedie, v níž vypadá Seth Rogen jako bezdomovec? Srážka s láskou však nečekaně dobře kombinuje Rogenovu komiku s romantickým žánrem, když ho dá (přiznaně nepravděpodobně) dohromady s mocnou političkou Charlize Theron.

03) Zombieland: Rána jistoty

Deset let uběhlo jako voda a Zombieland se k nám vrátil, aby připomněl, že utahovat si z nemrtvých má stále šmrnc. Už to sice není tak okouzlující jako na konci minulé dekády, ale už jen pro příchuť starých časů si Emma Stone a spol. zaslouží bronz.

02) Vlastníci

Druhé české želízko v komediálním ohni se jmenuje Vlastníci a často se pohybuje nebezpečně na hraně dramatu a hororu. Zvláště, pokud bydlíte podobně! V jádru je však tenhle film zamýšlen stále jako vtipnější kritika, a to tak povedená, že si odnáší stříbrnou medaili.

01) Tenkrát v Hollywoodu

Nejvyšší příčku ale všem vyfouknul Quentin Tarantino se svým retro hitem Tenkrát v Hollywoodu. Huban, kterého Tarantino vlepil klasickým časům filmařiny, by byl sympatický sám o sobě. Pro fajnšmekry jde však díky „alternativnímu“ zakončení (a famózním výkonům Pitta s DiCapriem) už teď o novou filmovou klasiku.

Náš speciál Nejlepší filmy roku 2019 dál nabízí:

10 nejlepších filmů roku 2019
10 nejlepších hororů roku 2019
5 nejlepších sci-fi roku 2019
5 nejlepších fantasy roku 2019
5 nejlepších animáků roku 2019
5 nejlepších akčních filmů roku 2019
5 nejlepších komiksových filmů roku 2019
7 nejlepších filmů roku 2019, které jste (nejspíš) neviděli
a případně máme i 7 největších filmových zklamání roku 2019

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama