Nejlepší filmy roku 2019, které jste (nejspíš) neviděli

Dožeňte potenciální resty od Arcticu, přes Srážku s láskou, až po Free Solo!
Arctic: Ledové peklo a Srážka s láskou
Arctic: Ledové peklo a Srážka s láskou
Bleecker Street/Lionsgate

reklama

Prolouskali jsme nejlepší filmy roku 2019 a mrkli se i na pár zklamání. Co ale filmy, které většina lidí v kinech minula?

07) Žena na válečné stezce

Je libo mírně absurdní černohumorné drama? Pak jste tu správně! Žena na válečné stezce je totiž o tom, jak spořádaná učitelka potají vede válku s průmyslovými giganty Islandu - a výsledek je zábavnější, než by člověk z takového popisu čekal!

06) Kursk

O něco méně veselý je naopak příběh o záhubě ponorky Kursk - a zejména její posádky. Poctivě natočené drama samozřejmě není tak dobré jako Černobyl. Pokud byste si však chtěli dát "něco jako Černobyl", rozhodně s ním nešlápnete vedle.

05) Arctic: Ledové peklo

Ideální mrazivou podívanou je i severský Arctic. Mads Mikkelsen se tu totiž ocitne odříznut u severního pólu bez naděje na záchranu. A výsledek je tak optimistický, jak jen lze od dramatu s Madsem Mikkelsenem čekat...

04) Srážka s láskou

Trestuhodně nedoceněná je i atypická romantická komedie o tom, jak se supermocná žena Charlize Theron spustí se superzpustlým novinářem Sethem Rogenem. Komedie o tom, že se protiklady přitahují, už dlouho nebyla tak dobrá!

03) Devadesátky

Nejen Seth Rogen se však vloni činil. Krásně nostalgickou story o dospívání v polovině 90. let si v režijním debutu střihl i jeho kamarád Jonah Hill. Osmdesátky jsou pasé, připravte se na Devadesátky!

02) Parazit

Pokud překonáte strach z korejského filmu, naservíruje vám Parazit jeden z nejvíc svěžích, napínavých i vtipných podívaných roku 2019. Příběh o tom, jak se chudá rodina rozhodne obrat bohatého byznysmena, v sobě totiž kombinuje několik žánrů způsobem, jaký se jen tak nevidí.

01) Free Solo

A ještě jednou se podíváme do přírody, tentokrát v dechberoucím dokumentu o extrémním sportovci Alexu Honnoldovi, jenž se rozhodl zdolat ohromnou svislou stěnu El Capitan. To, co na první dobrou nemusí znít poutavě, vás díky skutečnému příběhu posadí na zadek - možná stejně jako ústředního hrdinu Free Solo!

Náš speciál Nejlepší filmy roku 2019 dál nabízí:

10 nejlepších filmů roku 2019
10 nejlepších komedií roku 2019
10 nejlepších hororů roku 2019
5 nejlepších sci-fi roku 2019
5 nejlepších fantasy roku 2019
5 nejlepších animáků roku 2019
5 nejlepších akčních filmů roku 2019
5 nejlepších komiksových filmů roku 2019
a případně máme i 7 největších filmových zklamání roku 2019

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!